• Haziran 3, 2023

Veli Bilgilendirme Sistemi

 Veli Bilgilendirme Sistemi

Veli Bilgilendirme Sistemi

Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrenciler ile ilgili pek çok veriye ulaşmak mümkündür. Bu sayede hem öğrencilerin bilgilerinin veliler tarafından izlenmesi hem de derslere dair detaylı bilgilerin de edinilmesi mümkündür. Velilerin öğrencileri yakından takip etmesini sağlayan bu sistem, pek çok farklı özelliği ile özellikle de pandemi döneminde öğrencilerin bilgilerine erişmenin kolaylaşmasını sağlar.

Veli Bilgilendirme Sistemi İle Hangi Bilgilere Ulaşmak Mümkündür?

VBS olarak da bilinen Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde öğrencilere ait farklı kayıtlara ulaşmak mümkündür. VBS sayesinde öğrencinin güncel olarak görüntülenebilen devamsızlık bilgisine, ders programına, sınav tarihlerine, sınav sonuçlarına, yılsonu notlarına ve karne bilgisine erişim sağlamak mümkündür. Bu sistem yazılı notlarının, sözlü notlarının, ortalama puanlarının ve çok daha fazlasının kolayca görüntülenmesini sağlar. Bu sayede veliler öğrencilerin okul bilgilerini kolaylıkla takip edebilir ve hızlı şekilde pek çok bilgiye erişebilir.

Devamsızlık Bilgilerine Kolayca Erişim

Veliler öğrencilerin devamsızlık bilgilerini kolayca takip edebilir, güncel şekilde hangi gün hangi saatte devamsızlığın olduğunu öğrenebilir. Bu sayede öğrencinin kaç gün devamsızlık yaptığının takibi de kolayca sağlanabilir.

Haftalık Ders Programı Takibi

Haftalık ders programı takibinin E-okul VBS sayesinde sağlanması mümkündür. Bu şekilde özellikle de ilkokul öğrencilerinin derslerinin veliler tarafından takip edilmesi mümkündür. Öğrencilerin ders araç ve gereçlerinin günlere göre hazırlanmasına veliler bu sayede yardım edebilir. Ayrıca derslerin günlerine göre öğrencilerin beden eğitimi ve benzeri dersler için olan kıyafetlerinin hazırlanması konusunda da veliler destek olabilir.

Sınav Tarihlerinin İzlenmesi

Veliler öğrencilerin hangi tarihte sınavlarının olduğuna ve hangi gün hangi dersten sınava gireceğine de ayrıca E-okul VBS üzerinden ulaşım sağlaması mümkündür. Bu sistem sayesinde sınav tarihlerinin yanı sıra proje ödevi ve benzeri sisteme girişi yapılan ödevlerin de son teslim tarihlerini gözden geçirmek mümkündür.

Sınav Sonuçlarının İzlenmesi

Sınav sonuçlarının veliler tarafından kolayca takip edilmesi ve ayrıca öğrencilerin ders notlarının yanı sıra sözlü notlarının, proje ve performans notlarının da kontrol edilmesi mümkündür. Ayrıca veliler bu sistem üzerinden öğrencilerin not ortalamalarını ve sınıf ortalamasına göre nasıl bir durumda olduğunu da görüntüleyebilmektedir.

E-Karne

Veliler özelikle de pandemi döneminde e-karne uygulaması sayesinde öğrencilerin karnelerini VBS üzerinden görüntüleyebilir ve okuldan karne belgesi alınmasa dahi sanal ortam üzerinden karne belgesine erişim sağlayabilir. Bu sayede ayrıca öğrencilerin not ortalamalarına da karne sayesinde erişebilir.

İlgili Gönderi

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir