• Eylül 22, 2021

MEB’den Öğrencilere Özel Tatil Kitabı

 MEB’den Öğrencilere Özel Tatil Kitabı

Geçtiğimiz eğitim döneminin büyük bir çoğunluğunu coronavirüs salgını nedeni ile evlerinde geçiren ilkokul öğrencilerine, bir destek de Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi. İlkokul öğrencilerinin yaz tatilini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirmesini hedefleyen bakanlık;  ‘’Arkadaş’’ isimli yaz tatili kitabını, tüm ilkokul öğrencilerine ücretsiz olarak ulaştırılacak.

Birinci Sınıf Öğrencilerine Geometri

İlköğretim öğrencileri için özel olarak tasarlanan ‘’Arkadaş’’ kitabı, aynı zamanda ilkokul öğrencilerinin bulunduğu sınıfa göre de farklılık gösteriyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre, ilkokul 1. Sınıf öğrencileri için paylaşılan yaz tatili kitabında daha çok geometrik şekillere yer verilecek. Bu sayede öğrencilerin geometri ile bir tanışıklıkları olması hedeflenirken, aynı zamanda okuma-yazma eğitimi için de birçok harf ve giriş seviye cümleye yer veriliyor.Tatil Kitabı

Hayal Gücü ve Yönlendirme

İlkokul eğitimini tamamlamakta olan öğrencilerin hayal gücü gelişimine katkı verecek şekilde kaleme alınan ‘’Arkadaş’’ tatil kitabı hakkında, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tüm merak edilenleri yanıtladı. Dördüncü sınıf öğrencileri için yayımlanan kitap içerisinde yer alan unsurlar hakkında açıklamalarda bulunan bakan, ‘’Kitap içerisinde yer alan tüm ögeler, öğrencilerimizin hayal gücüne katkı sağlayacak şekilde kaleme alındı. Dördüncü sınıf öğrencilerimiz için yayınladığımız kitap içerisinde sakar ve komik olan bir kahramana da yer verdik.’’ açıklaması ile birlikte eğlencenin de ön planda olduğu bir eğitim kitabı izlenimini tüm öğrencilere verdi.

Okullardan Alınabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan Arkadaş isimli yaz tatil kitabı , yapılan açıklamaya göre öğrencilerin eğitim gördüğü okullara başvurularak alınabilecek. İlkokul öğrencilerine özel olarak ulaştırılacak tatil kitabı, 15 Temmuz 2020 tarihinden itibaren ülkenin her bir yanında bulunan okullara dağıtılarak, öğrencilerin eğitim gördüğü okulları ziyaret eden velilere teslim edilecek. ‘’Arkadaş’’ isimli interaktif-eğitim tatil kitabı , ülkemizde bulunan 5 milyon öğrenciye ulaştırılması hedeflenirken, aynı zamanda dağıtılan bu kitaplar için herhangi bir ücretlendirme de bulunmayacak.

İlgili Gönderi

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir