• Kasım 27, 2021

eTwinning Nedir?

 eTwinning Nedir?

eTwinning Nedir?

eTwinning; Avrupa’daki okullar arası iletişim sağlayan, projelerin geliştirilmesine katkı sağlayan, paylaşım ve işbirliğini kolaylaştıran, eğitimciler için de sürekli olarak çevrimiçi hizmet sağlayan bir platformdur. Özellikle de eğitimcilere büyük katkı sağlayan eTwinning, öğretmen, müdür, kütüphaneci gibi pek çok eğitimcinin kolaylıkla çevrimiçi şekilde mesleki gelişim elde edebilmesine katkı sağlar.

eTwinning Kimler İçin Oluşturulmuş Bir Platformdur?

eTwinning; öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler, öğrenciler ve eğitimciler tarafından kullanılabilen bir platformdur. Avrupa’daki okulların farklı projeler geliştirmesine, projelerinin farklı okullarda uygulanmasına, işbirliği kazanılmasına, paylaşımın artmasına katkı sağlayan eTwinning, farklı pek çok uygulamanın birlikte yapılabilmesine katkı sağlar.

eTwinning’in Katkıları Nelerdir?

Farklı eğitim kurumlarında yapılan çalışmaların yakından takip edilebilmesi, eğitimcilerin nitelikli şekilde eğitim alabilmesi, farklı konularda mesleki gelişim sağlanabilmesi, eğitime dair haberlerin edinilmesi gibi pek çok katkısı olan eTwinning, farklı pek çok okul ile işbirliği içinde öğrenme sürecinin sağlanmasını amaçlar. Bu şekilde pek çok okulda farklı projeler destek alınarak ilerletilebilir ve ayrıca birbirinden farklı çalışmaların yapılması da mümkün hale gelir.

Öğrencilerin gelişimine de eğitimcilerin mesleki gelişimine de katkı sağlayan eTwinning, öğretmen ve öğrencilerin birlikte paylaşım yaparak etkinlik oluşturup gerçekleştirebileceği bir platform sağlar. Bu sayede öğrencilerin farklı projeler deneyimlemesi, keyifli etkinlikler yapması, öğrenirken yeni programlar keşfetmesi mümkün hale gelir. Öğretmenler de bu sayede farklı pek çok etkinliğin nasıl gerçekleştirileceğini ve hangi konuda nasıl yarar sağlayacağını görme imkanı elde eder.

eTwinning Nasıl Kullanılır?

eTwinning; App Store üzerinden, Play Store üzerinden ve internet sitesinden kolayca kullanılabilir. Bu sayede eTwinning farklı pek çok şekilde ulaşılabilir hale gelir. eTwinning kullanan eğitimciler ve öğrenciler farklı konulara kolayca erişim sağlarken ayrıca etkileşimin de en kaliteli halini sağlayabilirler.

Her alandan ulaşım sağlanabilen eTwinning uygulamaları akıllı telefon, tablet gibi cihazlara indirilebilmesi sayesinde her alanda kolayca ulaşım sağlanabilir. eTwinning kullanırken TwinSpace üzerinden iletişim kurmak mümkündür. Bu sayede öğrenciler kendileri ile aynı seviyedeki öğrencileri görebilir, onlar ile etkileşim halinde olabilir.

Belli dersler, konular, ilgi alanları, hobiler ve benzeri pek çok konu üzerine konuşmak eTwinning sayesinde mümkündür. Farklı okullardaki farklı akranlar ile yapılan sanal toplantılarda bu konular konuşulabilir, farklı konularda bilgi sahibi olunabilir.

Eğitimcilerin kolayca mesleki eğitim alması ve online şekilde mesleki gelişimlerini sağlaması da mümkündür. Bu da aynı şekilde sanal toplantılar, mobil uygulamalar ve internet sitesi ile mümkün olur. Eğitimcilerin ve öğrencilerin buluşma noktası olan eTwinning farklı işlevleri ile dikkat çeken çok yönlü bir eğitim platformudur.

İlgili Gönderi

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir