• Eylül 25, 2022

EBA Oyunları ve Kazanımları

 EBA Oyunları ve Kazanımları

EBA Oyunları ve Kazanımları

EBA oyunları, pek çok farklı içerikte hazırlanan ve gelişim sağlayan oyunlardır. Bu oyunların her biri farklı içeriklere sahip olmasının yanı sıra ayrıca farklı sınıf düzeylerine de hitap ederler. Bu sayede her yaş grubundan öğrencinin ve her seviyedeki bireyin bu oyunlar sayesinde farklı kazanımlar sağlaması da mümkündür.

EBA Oyunları ve Kazanımları Nelerdir?

EBA, öğrencilere pek çok farklı oyun seçeneği sunmaktadır ve bu oyunların her biri de farklı kazanımların edinilmesinde yarar sağlar. Matematik ve Türkçe gibi derslerde gelişim sağlanmasının yanı sıra bu oyunlar ayrıca zeka gelişimi sağlar ve bilişim teknolojileri konusunda da gelişimin elde edilmesine yardımcıdır. Peki, bu oyunlar nelerdir?

Akıl Oyunları

Akıl Oyunları oyununun amacı, üç farklı oyun içinde bilişsel gelişimin sağlanmasıdır. İlkokul, ortaokul, lise ve BİLSEM öğrencilerine hitaben hazırlanan bu oyun öğrencilerin keyifli şekilde pek çok etkinlik gerçekleştirebilmesine katkı sağlar. Kurbağa zıplatma, karşıya geçme gibi farklı görevleri yerine getiren öğrenciler bir yandan da bu oyunları oynarken bilişsel gelişim sağlarlar.

Alfabetik Dik Yazı Oyunu

Özel eğitim öğrencileri ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri için uygun olan bu oyun, harfleri okumayı ve yazmayı öğretir. Bu sayede çocuklar okumayı ve yazmayı kolayca öğrenebilirler.

Harezmi Şehri

Harezmi Şehri oyunu, blok tabanlı kodlama eğitiminin temellerinin öğrenilmesini sağlar. Kodlama ve algoritma öğrenmek için birebir olan bu oyun; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için uygun olan keyifli bir oyundur.

Uzay Fatihi Matematik

Matematik konularının pekişmesini sağlayan Uzay Fatihi oyunu, matematikteki işlemlerin öğrenilmesini ve ayrıca tekrar edilmesini sağlar.

Çocuk Saati

Saat ve dakika kavramlarının öğrenilmesini, saatlerin okunuşunun kavranmasını sağlayan Çocuk Saati oyunu ilkokul öğrencilerinin seviyesine uygun olacak şekilde tasarlanmış keyifli bir oyundur.

Çocuklara Matematik

Özel eğitim öğrencileri ve 1. Sınıf öğrencileri için özel olarak tasarlanmış olan bu oyun, 0’dan 20 ‘ye kadar olan sayıların öğrenilmesini sağlar. Bu sayede öğrenciler sayıları öğrenirken keyifli şekilde matematik alıştırmaları yapabilir.

Çocuklar İçin Sudoku

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ile tasarlanmış olan bu oyun sayesinde öğrenciler farklı seviyelerde hazırlanmış olan sudoku çalışmalarını yapabilir ve keyifle zeka gelişim oyunlarından biri olan sudokunun farklı çeşitlerini oynayabilir.

Hareketli Yapboz

Farklı seviyelerde hazırlanan hareketli yapbozlar; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine hitap edecek şekilde tasarlanır. Farklı pek çok yapboz sayesinde öğrencilerin yaratıcılığı, görsel hafızası ve becerileri gelişir.

İlgili Gönderi

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir