• Eylül 25, 2022

Çocuklar İçin Eğlenceli Kitap Tavsiyeleri

 Çocuklar İçin Eğlenceli Kitap Tavsiyeleri

Bu yıl eğitim ve öğretimin kısa sürmesinden sonra yaz tatili de geldi, çattı. Uzaktan eğitim olarak devam eden dersler, ödevler de sona erdi. Çocukların da çok sevdiği yaz tatili dönemi başladı ancak korona virüs vaktimizin çoğunu onlarla birlikte evde geçirmek zorunda kalıyoruz. Bu zamanı onlar için daha iyi değerlendirmek ve keyifli vakit geçirmeleri adına bizlerde pedagogların önerilerinden yararlanarak çocuklara özel kitap tavsiyeleri listemizi kaleme aldık.
Çocuklarımızın sonsuz hayal güçlerini, sihirli dünyalarıyla genişletecek ve sizlere masallar anlatacakları bir yaz olsun. Sizler için derlediğimiz eğlenceli kitap tavsiyeleri rehberimize mutlaka göz atmalısınız.

Küçük Prens

İlk sıraya koymak istediğimiz her yaştan insanın okuyabileceği sadece çocuklara hitap etmekle kalmayan Küçük Prens’in hikayesi bizleri büyüklerin dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor. Dünyanın en çok okunan kitapları arasında yer alan roman çocuklara güzel öğütler verirken aynı zamanda onları masalsı bir dünyanın içine çekiyor.

Şeker Portakalı

Klasik romanlar içerisinde yerini alan unutulmaz eserlerden biri Şeker Portakalı küçük çocuk Zeze’nin hayat hikayesini bizlere anlatıyor. Daha 5 yaşında bir çocuk olan Zeze’nin sevgiye olan açlığını ve insanlığın sadece sevgiyle her şeyi başarabileceğini gösteriyor. Bir çocuğun hayata bakış açısını, ailesinden görmek istediği ilgiyi ve bu ilgiyi göremediğinde yaşayacağı acıyı iliklerimize kadar hissettirmeyi başarıyor. Aynı zamanda yaramaz bir çocuğun istediğinde herkesten daha akıllı olabileceğine şahitlik ediyorsunuz.

Arı Maya

Alice Harikalar Diyarında

Önce kitabını okuyup sonra ailece filmini izleyip eşsiz bir masalsı dünyanın kapısını aralamak için yazılmış bir kitap sanki Alice Harikalar Diyarında… Bir kız çocuğu olan meraklı Alice ile birlikte tavşan deliğinden yuvarlanıp hayatta her şeyin göründüğünden çok daha fazlası olduğunu hissetmeye var mısın? Çocukların hayal dünyasını ufuklara kadar çıkaracak bir masal kitabı bu mutlaka okumalısınız.

Saftirik Greg’in Günlüğü

Çocukların okurken kendilerini gülmekten alıkoyamadıkları bir kitap olan Saftirik Greg’in Günlüğü çok satanlar sırasında yerini kapmış. Yayınlandığı dönemde her çıktığı ülkede satış rekorları kıran kitapta kahramanımız Greg yaşadıklarını yazmak zorunda kalınca hem çocukları hemde büyükleri eğlenceli ve bir maceraya çıkarıyor. İlk kez aşkla tanışan Greg’in ne yapacağını bilememesi, sporla kendinin yakışıklı olacağını sanması gibi türlü maceralarını anlatıyor. Hepimizin bir zamanlar aynı yollardan geçtiğini hatırlatıp gülümsetirken, çocuklarımıza da yalnız olmadıklarını hissettiriyor.

Saftrik Greg

Peki Ama Neden?

Meraklı çocukların baş ucundan düşüremeyeceği bir kitap …”Neden” sorusunu kendilerine sormaktan alıkoyamayan çocuklar bu kitabı okuduklarında büyük bir keşife çıkacaklar. “Bilgisayarlara neden virüs bulaşır?”, “Dinozorlar neden yok oldu?” bu soruların hepsine aradıkları cevabı bulacaklar. Yetişkinlere her zaman meraklı gözlerle soru soran bu çocuklar akıllarına takılan pek çok soru için aradıkları cevabı okuyarak kendileri öğrenmeyi keşfedecekler. Kitabın yazarı Giuliana Rotondi diyor ki “Sen yeter ki merak et!”

İlgili Gönderi

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir