• Temmuz 14, 2024

Birinci Dönem Online Şekilde Tamamlanacak!

 Birinci Dönem Online Şekilde Tamamlanacak!

Birinci Dönem Online Şekilde Tamamlanacak!

Okulların yıl sonuna kadar yani 31 Aralık tarihine kadar online eğitime devam edeceğini belirten Milli Eğitim Bakanlığı, yeni bir açıklama ile online eğitimin tarihinin uzatıldığını duyurdu. Yapılan yeni açıklamada ise ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin birinci dönemi online şekilde tamamlayacağı duyuruldu. Yani aslında 31 Aralık’a kadar devam etmesi planlanan online eğitim, 22 Ocak’a kadar sürecek ve sonrası için de muhtemelen yeni yıldan sonra yeni açıklamalar getirilecek.

22 Ocak’a Kadar Online Eğitim Sürecek

Öğrenciler ve öğretmenler 31 Aralık’a sürecek online eğitimin yeni yıldan sonra nasıl devam edeceğinin açıklanmasını merakla bekliyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan gelen yeni açıklamaya göre ise okulların online eğitim sürecinin 22 Ocak tarihine kadar uzatıldığı belirtildi. Yani okulların yarı yıl tatiline gireceği hafta sonuna kadar okulların eğitiminin online şekilde devam edeceği duyuruldu. Bu duyuru ise hem öğrencilerde hem de öğretmenlerde farklı bir soruyu ortaya çıkarttı.

Yeni alınan corona virüs tedbirlerinin hafta sonunu kapsaması, hafta içi akşam saat 21.00’dan sonra uygulanan sokağa çıkma yasakları ve okulların eğitim-öğretime online şekilde devam etmesi gibi pek çok yeni önlem ile aslında yükselen vaka sayılarında düşüş görülmesi hedefleniyordu. Son günlerde açıklanan tablolara bakıldığı zaman da aslında bu sayılarda düşüşlerin meydana geldiğini söylemek mümkündür. Bu düşüşlerin devam etmesi ve ayrıca Covid-19 sürecinin de kontrol altında olması için eğitim ve öğretimde de yeni tedbirler alınması uygun görüldü. Bu doğrultuda da hem öğrencileri hem de öğretmenleri korumak adına online eğitime 22 Ocak tarihine kadar devam edilmesi gerektiği kararı alındı.

İkinci Dönem Nasıl İşleyecek?

Birinci dönemin online şekilde tamamlanacağı haberini alan öğrenci ve öğretmenlerin akıllarında beliren ilk soru okulların ikinci dönem nasıl işleyeceği oldu. Henüz 22 Ocak tarihinden sonrasına dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Yapılacak açıklamaların da aslında yeni yıldan sonraki vaka durumuna ve Covid-19 tedbirlerine yönelik olarak alınması planlanıyor. Bu sayede öğrencilerin ve öğretmenlerin de hastalıktan uzak kalırken bir yandan da eğitim ve öğretimi en iyi şekilde sağlaması planlanıyor.

İkinci döneme ilişkin yeni açıklamaların yeni yıldan sonra gelmesi bekleniyor. Bu süreçte de eğitim ve öğretimin MEB yönergelerine uygun şekilde online olarak devam edeceği biliniyor. Yarı yıl tatili sonrası için yapılacak açıklamalar için ise henüz öğretmenler ve öğrenciler yeni yılın geçmesini bekliyor.

İlgili Gönderi

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir