• Temmuz 14, 2024

2022 – 2023 Eğitim Öğretim Yılı Başladı

 2022 – 2023 Eğitim Öğretim Yılı Başladı

2022 – 2023 eğitim öğretim yılı

2022 – 2023 eğitim öğretim yılı başladı! Okulların açılması ile ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri hem büyük bir heves hem de coşku ile yeni okul dönemine başladı. 19 milyon öğrenci bugün ders başı yaparken anasınıfı öğrencileri ve birinci sınıf öğrencileri geçtiğimiz haftaki alıştırma haftasını da tamamlamış oldu. Okulun ilk günü öğrenciler için yeni bir heyecanı simgelerken öğretmenler de bu heyecana karşılık verebilmek için dersliklerdeki yerlerini aldı.

Yeni Eğitim Öğretim Yılının İlk Zili Çaldı

2022 – 2023 eğitim öğretim yılında ilk ders zili çalarken öğrenciler ve öğretmenler yeni bir dönemin heyecanı ile sınıflara doluştu, öğrenciler yeni eğitim dönemi için heyecanlı olduklarını belirtti. Öğrencilerin yeni öğretmenleri ile tanıştığı, yeni derslerine adapte olmaya çalıştığı, sınıflardaki yeni sıralardaki ilk derslerini işledikleri 2022 – 2023 eğitim öğretim yılının ilk ders zili 12 Eylül pazartesi günü çaldı ve öğrenciler sınıflardaki yerlerini aldı. Öğretmenler de öğrenciler heyecanlarını saklamakta zorlanırken Corona virüsten uzak bir yıl geçirme dileği ile öğretmenler de öğrenciler de sınıflardaki yerlerini aldı.

Virüsün etkilerinin yeni yeni uzaklaşırken öğretmenler “Acaba bu sene de dersler sınıflarda işlenebilecek mi?” sorusuyla baş başa kaldı. Eğitimin kalitesini büyük oranda etkilediği öğrenci ve veliler tarafından söylenen online dersler bu sene belirli derslerde ve belirli okullarda devam ederken derslerin neredeyse tamamının yüz yüze şekilde işleneceği Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara iletildi.

Birinci sınıf öğrencileri ailelerinden ayrılmakta zorlanırken üst sınıflar geçen senelerde kurtuldukları yeni okul heyecanı sebebi ile seneye daha keyifli bir başlangıç yapabildi ve ilk ders zilinin çalması ile sınıflardaki yerlerini aldılar. Yeni arkadaşlar edinecek, yeni derslerle tanışacak ve yeni bilgiler öğrenecek olan öğrenciler sınıflardaki yerlerini alırken heyecanlarını dile getirdi ve veliler de en az onlar kadar heyecanlı olduklarını belirtti. Okulun ilk günü öğrenciler, veliler ve öğretmenler tarafından coşku ile karşılanırken tedbirler elden bırakılmadı, temizliğin önemi sınıflarda yeniden vurgulanarak virüsün etkilerinin okullarda en aza inmesi için uyarılar yapıldı. Öğretmenler 19 milyon öğrenci için ilk günün heyecanının atılması adına ders işlemekten geri dururken derslere dair bilgiler verdi ve öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılına alışması için okulun ilk günü onlarla yaz tatili hakkında sohbet ederek heyecanlarını paylaştı.

İlgili Gönderi

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir